2 luty 2023

Jeden z 2 promilami uderzył w dom, a drugi z 3 jechał całą szerokością jezdni

zdjęcie: Jeden z 2 promilami uderzył w dom, a drugi z 3 jechał całą szerokością jezdni / fot. KMP Łomża
Tylko we wtorek wpadło kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich był tak pijany, że uderzył w dom, a drugi został zatrzymany dzięki obywatelskiemu ujęciu. Wczoraj natomiast nietrzeźwy rowerzysta jechał całą szerokością chodnika. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli nadal są kierowcy, którzy decydują się na jazdę na ,,podwójnym” gazie. Tylko we wtorek wpadło kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Jako pierwszy został zatrzymany 50-latek. Po 17 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Miastkowo kierowca audi uderzył w dom, a następnie odjechał. Mundurowi z drogówki w pobliżu posesji zauważyli samochód odpowiadający podanemu rysopisowi. Za kierownicą spał mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dwie godziny później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem w Łomży dwóch mężczyzn dokonało ujęcia obywatelskiego. Z ich relacji wynikało, że jadąc jedną z ulic osiedla Południe, nagle z parkingu wyjechał kierowca hyundaia zmuszając ich do gwałtownego hamowania. Następnie kierowca ten jechał całą szerokością drogi. Mężczyźni jechali za tym samochodem, a kiedy zatrzymał się podbiegli do niego i po wyczuciu woni alkoholu zabrali kluczyki ze stacyjki. Kierowca próbował uciec, ale mężczyźni przytrzymali go do czasu przybycia funkcjonariuszy. Badanie alkomatem 40-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca również trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj po 15 został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierowca. Tym razem był to rowerzysta. Policjanci z Posterunku w Piątnicy zauważyli jadącego całą szerokością chodnika jednośladem mężczyznę. W trakcie rozmowy z 67-latkiem wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Pomimo, że popełnił on wykroczenie to i tak odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.