kategoria: Na Sygnale
27 marzec 2023

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

zdjęcie: Pościg za nietrzeźwym kierowcą / fot. KMP Łomża
Kierowca opla nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Mundurowi po pościgu zatrzymali 36-latka, który wjechał w ogrodzenie. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo ma zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż przed 12, łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Starych Kupiskach kierowca opla uderzył w znak drogowy i odjechał. Policjanci z drogówki zauważyli samochód kilka kilometrów dalej i chcieli zatrzymać auto do kontroli. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył polecenia policjantów i zaczął uciekać w kierunku pobliskiej miejscowości. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Pirat drogowy ignorował policyjne sygnały i kontynuował ucieczkę. Chwilę później 36-latek wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna zamknął się w samochodzie i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Mundurowi wybili szybę w oplu i zatrzymali siedzącego za kierownicą mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. Wcześniej stracił je za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 36-latek trafił do policyjnego aresztu i dziś usłyszy zarzuty. Dodatkowo odpowie za szereg popełnionych wykroczeń między innymi niestosowania się do ruchu prawo stronnego i stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności.

2024-10-14 19:30
Golden Club, Łomża, al. Legionów 54
2024-10-15 18:00
2024-10-19 19:00