10 listopad 2022

Trzymiesięczny areszt za posiadanie i produkcję papierosów

31-latek podejrzany o posiadanie i produkcję papierosów trafił na trzy miesiące do aresztu. Mieszkaniec gminy Wołomin wpadł podczas kontroli drogowej na jednej z łomżyńskich ulic. W jego samochodzie znaleziono 5800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Z kolei w przybudówce jego domu znajdowała się nielegalna wytwórnia tytoniu. Wprowadzenie na rynek zabezpieczonych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 280 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

31-latek podejrzany o posiadanie oraz produkcję wbrew przepisom papierosów bez polskich znaków akcyzy decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Mieszkaniec gminy Wołomin wpadł podczas kontroli drogowej, na jednej z łomżyńskich ulic. Policjanci z łomżyńskiej drogówki znaleźli w jego samochodzie 5800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Były schowane na tylnym siedzeniu, w torbie podróżnej i w bagażniku. W trakcie dalszych czynności, we współpracy z mazowieckimi policjantami, ujawniono wytwórnię nielegalnych papierosów. Znajdowała się ona w powiecie wołomińskim, w przybudówce domu zatrzymanego 31-latka. Pomieszczenie to było specjalnie wyciszone i wyposażone w maszyny oraz urządzenia stanowiące kompletną linię do produkcji wyrobów tytoniowych na dużą skalę. Wprowadzenie na rynek zabezpieczonych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 280 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.