3 grudzień 2021

Uwaga oszuści ciągle próbują! Ostrzeż swoich bliskich!

fot. KMP Łomża
Policjanci wciąż otrzymują zgłoszenia od starszych osób dotyczące prób oszustw metodą na tak zwanego "wnuczka", "policjanta" czy "wypadek". Tylko wczoraj w Łomży oszuści kilkukrotnie próbowali oszukać seniorów i nakłonić ich do przekazania swoich oszczędności. Na szczęście dzięki czujności tych osób do oszustwa nie doszło. Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Nie dajmy się nabrać na opowieści, które słyszymy w słuchawce swojego telefonu!
REKLAMA

Tylko wczoraj na telefony stacjonarne do 3 mieszkańców Łomży dzwonił mężczyzna, który przedstawiał się za policjanta łomżyńskiej jednostki. Wszystkie rozmowy wygladały prawie identycznie. Dzwoniący tłumaczył, że policjanci rozpracowują szajkę oszustów bankowych ... aby pomóc w ich złapaniu należy wypłacić gotówkę z konta. Na szczęście seniorzy czując, że to podstęp, bardzo szybko się rozłączali. Wszystkie osoby, które próbowano oszukać w porę zorientowały się, że mogą paść ofiarami oszustów i powiadomiły o zaistniałym zdarzeniu Policję.

Schemat działania sprawców za każdym razem jest podobny. Nie daj się nabrać na tego typu historie opowiadane przez oszustów, którzy pod presją czasu instruują potem jak, gdzie i komu należy przekazać wypłacone pieniądze. Powiadamiajmy Policję każdorazowo o takich telefonach. Bądźmy czujni!

Policjanci apelują do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Wykorzystujmy do tego celu rodzinne spotkania, świąteczne obiady, czy przypadkowe wizyty. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich. Zwróćmy też uwagę na tego typu zagrożenie otaczającym nas samotnym seniorom. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności ich życia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łomży

kiedy
2022-04-09 20:00
miejsce
Centrum Kultury, Łomża, Sadowa 12
wstęp biletowany