10 styczeń 2022

Uwierzyła w amerykańskiego żołnierza i straciła blisko 17 tysięcy złotych

fot. KMP Łomża
Oszust przedstawiający się za amerykańskiego żołnierza wykorzystał łatwowierność 67-latki z powiatu łomżyńskiego. Złapana w sieć jego kłamstw kobieta przekazała mu blisko 17 tysięcy złotych. Przelana kwota pochodziła z pożyczonych pieniędzy od znajomych. Apelujemy o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.
REKLAMA

W piątek do policjantów z łomżyńskiej komendy zgłosiła się 67-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że padła ofiarą oszusta, który wykorzystał jej dobroć i łatwowierność. Opowiedziała, że pod koniec listopada na jednym z portali randkowych poznała mężczyznę, który przedstawił się jako amerykański żołnierz. Ich znajomość rozwijała się. Po kilku dniach „żołnierz” poprosił kobietę o pomoc. Twierdził, że ma problemy i musi opłacić podatek, ale nie ma pieniędzy. Kobieta chcąc pomóc zobowiązała się przelać mu kwotę w wysokości blisko 17 tysięcy złotych. Amerykanin po opłaceniu zaległości miał przylecieć do Polski i stworzyć z 67-latką rodzinę. Mieszkanka naszego powiatu zapożyczyła się u znajomych i w połowie grudnia przelała pieniądze na wskazane przez niego konto. Na początku stycznia kontakt z „żołnierzem” urwał się.

Ostrzegamy przed oszustami. Zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści działają według pewnych schematów. Zazwyczaj unikają rozmów telefonicznych. Poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową na przykład na zakup biletu lub uregulowanie zaległości. Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego też tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ich ofiarą.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łomży

kiedy
2022-04-09 20:00
miejsce
Centrum Kultury, Łomża, Sadowa 12
wstęp biletowany