19 maj 2022

Węch pakieta kolejny raz niezawodny

Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas interwencji w jego mieszkaniu mundurowi zwrócili uwagę na młynek do kawy, w którym znajdował się susz. Wstępne badanie narkoteresem wykazało, że jest to marihuana. Kolejny raz działania policjantów wspierał Pakiet, który tym razem wywęszył amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie miało być głośno. W kuchni zastali 33-latka. W trakcie rozmowy z nim policjanci na stole zauważyli młynek do kawy, w którym znajdował się susz. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Dalsze czynności funkcjonariuszy wspierał policyjny pies – Pakiet. Jego węch kolejny raz okazał się niezawodny. Tym razem owczarek wywęszył narkotyki ukryte w kuchennej szafce i łazience. Tam w torebkach strunowych znajdował się biały proszek. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że 20 gramów zabezpieczonej substancji to amfetamina. 33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.