23 listopad 2021

Zadbaj o prawidłowy stan techniczny pojazdu

fot. KMP Łomża
Policjanci z łomżyńskiej drogówki pełniąc służbę na drogach naszego miasta i powiatu oprócz stanu trzeźwości kierowców czy rozwijanej przez nich prędkości sprawdzają również stan techniczny pojazdów oraz aktualność badań. Te wszystkie elementy są bardzo istotne dla bezpieczeństwa podróżujących.
REKLAMA

Brak prawego koła w naczepie, bez aktualnych badań technicznych i prawa jazdy oraz zbyt duży tonaż… W ubiegłym tygodniu, policjanci z łomżyńskiej drogówki jadąc ulicą Aleja Legionów zauważyli właśnie taki samochód. Siedzący za kierownicą mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie zdawał sobie sprawy, że fatalny stan techniczny samochodu, to niebezpieczeństwo nie tylko dla niego, ale również innych uczestników ruchu. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, ciągnik siodłowy z naczepą został zholowany, a za popełnione wykroczenia 50-latek odpowie przed sądem.

Trwa okres jesienno-zimowy, czyli najtrudniejszy dla kierowców, dlatego apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku przeprowadzania badań technicznych i dbanie o właściwy stan pojazdu. W szczególności należy sprawdzać sprawność układu jezdnego i hamulcowego, światła oraz na bieżąco uzupełniać płyny eksploatacyjne. Pamiętajmy również o właściwym stanie wycieraczek do szyb. Wymienione elementy mają szczególnie duże znaczenie w zakresie bezpieczeństwa podczas jazdy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łomży

kiedy
2022-02-19 17:00
miejsce
Centrum Kultury, Łomża, Sadowa 12
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-05 18:00
miejsce
Centrum Kultury, Łomża, Sadowa 12
wstęp biletowany