reklama
kategoria: Społeczne
29 czerwiec 2024

Ratownicy WOPR pomogli w 2023 r. ponad 400 osobom

zdjęcie: Ratownicy WOPR pomogli w 2023 r. ponad 400 osobom / fot. PAP
fot. PAP
Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski wręczył w sobotę w Augustowie wyróżnienia zasłużonym ratownikom z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Augustowie, Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Wspomniał, że w ubiegłym roku ratowali życie i zdrowie ponad 400 osób.
REKLAMA

29 czerwca przypada Dzień Ratownika WOPR. Ustanowiła go 1927 r. Komisja Ratownictwa przy Polskim Związku Pływackim. W Augustowie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień kilkunastu zasłużonym ratownikom z woj. podlaskiego.

"To w państwa ręce oddajemy zdrowie i życie. To dzięki waszej ciężkiej, codziennej pracy możemy nad wodą czuć się bezpieczniej. Tylko w ubiegłym roku pomogliście państwo ponad 400 osobom" – powiedział podczas uroczystości wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Wśród wyróżnionych był Kazimierz Waldemar Gołaszewski, najstarszy czynny ratownik wodny w augustowskim WOPR, który działa w nim od 13 czerwca 1970 r.

"Doceniamy dzisiaj tych, którzy w WOPR pracują najdłużej – to najlepsi z najlepszych. To są szczególne wyrazy podziękowania za wasz wysiłek" – dodał wojewoda.

Podkreślił, że wszyscy wyróżnieni imponują zaangażowaniem, umiejętnościami i zasługami.

"Po wielokroć ratowali życie i zdrowie potrzebującym ich wsparcia. Gdy nie pełnią dyżurów nad wodą, prowadzą zajęcia profilaktyczne, szkolą kolejnych ratowników, trenują pływaków, uczestniczą w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych" – zaznaczył Brzozowski.

Prezes Augustowskiego WOPR Marek Opolski powiedział, że życzą sobie jak najmniejszej liczby akcji, a jeśli już jakieś będą – by zawsze kończyły się szczęśliwie, czyli kolejnym uratowanym życiem.

Obchody Dnia Ratownika WOPR w Augustowie uświetniły pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem łodzi ratowniczej i skutera z platformą ratowniczą.

Wojewoda podlaski dofinansowuje działalność WOPR w regionie. W tym roku czterem podlaskim jednostkom przekazał blisko pół miliona złotych. (PAP)

Autor: Jacek Buraczewski

bur/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łomża
22.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 20:41
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łomży

kiedy
2024-09-16 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:15
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 20:15
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-25 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany