reklama
kategoria: Sport
27 czerwiec 2024

W polskich piłkarzach tkwią wielkie rezerwy mentalne

zdjęcie: W polskich piłkarzach tkwią wielkie rezerwy mentalne / v27828792
v27828792
„W polskich piłkarzach tkwią wielkie rezerwy mentalne” – powiedział minister sportu i turystyki Sławomir Nitras oceniając występ Polaków na mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni odpadli w fazie grupowej.
REKLAMA

„Refleksja przychodzi wtedy, kiedy opadają emocje. Kiedy obserwuję debatę, dotyczącą występu polskich piłkarzy na ME, mam wrażenie, że jeszcze nie opadły. Nie czas na całościowe podsumowanie” – dodał minister.

Przyznał, że zwrócił uwagę na wypowiedź polskiego obrońcy Jakuba Kiwiora po wtorkowym meczu z Francją (1:1), kończącym występ zespołu w turnieju.

„Ten utalentowany gracz powiedział, że zawodnicy weszli w to spotkanie bez jakiegokolwiek psychicznego obciążenia i stąd lepsza gra. Wydaje mi się, że to jest kwestia kluczowa” – zaznaczył Nitras.

Jego zdaniem Polacy na Euro nie tyle odstawali umiejętnościami piłkarskimi, od rywali, co mieli jakiś probem mentalny.

„Chyba się powtarzający. Mówi się, że w tych trzecich meczach +o honor+ grają bez obciążeń i wtedy często wygrywają albo remisuję z wicemistrzami świata. Widzimy na turnieju zespoły odstające umiejętnościami, ale potrafiące konkurować, jak równy z równym, z najlepszymi. Widzimy, jak często o wynikach meczów w ostatnich sekundach decyduje siła woli. Wydaje mi się, że polscy piłkarze mają wielkie rezerwy mentalne” – zakończył minister podczas konferencji w Sosnowcu.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łomża
22.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 20:41
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łomży

kiedy
2024-09-16 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 17:15
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-20 20:15
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-25 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany