31 grudzień 2021

Podlaskie: cztery punkty, gdzie bez rejestracji można się szczepić przeciw COVID-19, będą działać w styczniu

Cztery punkty w Podlaskiem gdzie można szczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji: w galerii Alfa w Białymstoku, w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym w Białymstoku, na Politechnice Białostockiej i w galerii Veneda w Łomży, będą czynne także w styczniu 2022 r. - podał w piątek Podlaski Urząd Wojewódzki.
REKLAMA

Dotąd w tych miejscach ze szczepień skorzystało w 2021 r. ponad 9,7 tys. osób - podsumował w piątek urząd, który zachęca do szczepień.

W całym województwie można się szczepić w ok. 300 punktach szczepień, do czterech z nich można się zgłosić bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Urząd podał, że wojewoda zdecydował o przedłużeniu działalności tych punktów na styczeń, gdyż wciąż jest zainteresowanie szczepieniami w tych miejscach.

Najwięcej osób - prawie 6,2 tys. - zaszczepiło się w punkcie w galerii handlowej Alfa w Białymstoku. W styczniu punkt ten będzie działał popołudniami (15.00-19.00) od poniedziałku do soboty oraz w handlową niedzielę 30 stycznia.

Prawie 1,5 tys. osób skorzystało z punktu szczepień w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym w Białymstoku. W styczniu punkt będzie otwarty w środy i piątki w godz. 7.00-11.00 oraz w soboty w godz. 7.00-13.00, a także 30 stycznia (8.00-13.00).

Do 14 stycznia będzie czynny kontenerowy punkt szczepień na kampusie Politechniki Białostockiej. Szczepić się tam będzie można w styczniu od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00-16.00 a w piątki od 10.00 do 18.00. Urząd wojewódzki podał, że z tego punktu skorzystało dotąd ponad 1,5 tys. osób.

Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się punkt szczepień w galerii handlowej Veneda w Łomży. Zaszczepiło się tam 588 osób. Punkt jest czynny we od wtorku do czwartku w godzinach od 12.00 do 18.00.

Urząd wojewódzki podkreśla, że w ostatnich dniach sytuacja epidemiczna w regionie "zaczęła się stabilizować", można mówić o wygasaniu czwartej fali pandemii, która przez Podlaskie zaczęła się szybciej, niż w innych regionach.

"Ministerstwo Zdrowia wykazuje w regionie dobowo najmniej zakażeń w porównaniu do innych województw, maleje również liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. W szpitalach wciąż przebywa jednak około 500 pacjentów, a większość z nich jest niezaszczepiona. Wielu przegrało już walkę z chorobą - duża liczba zgonów to najgorszy bilans pandemii" - podaje Podlaski Urząd Wojewódzki.

Zaznaczono, że szczepienia to wciąż "jedyna broń" w walce z pandemią. "W województwie podlaskim wykonano do tej pory 1 mln 350 tys. 261 szczepień - zaszczepionych jest mniej niż połowa mieszkańców regionu. To szczególnie ważne w obliczu nowego wariantu koronawirusa - omikron, który może spowodować wzrost zachorowań" - zwraca uwagę urząd.(PAP)

Autor: Izabela Próchnicka

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łomży

kiedy
2022-04-09 20:00
miejsce
Centrum Kultury, Łomża, Sadowa 12
wstęp biletowany